На сьогодні рак передміхурової залози (простати) вважається однією з найсерйозніших медичних проблем. Рак простати є другою після раку легень причиною смерті та найпоширенішим злоякісним новоутворенням у чоловіків.
На захворюваність передміхурової залози впливає безліч факторів: генетична схильність, етнічна приналежність, район проживання, вік, соціально-економічний статус, спосіб життя, місце роботи та харчові звички. Вік є основним фактором ризику. Рак передміхурової залози рідко виникає у віці до 40 років, а середній вік початку захворювання у пацієнтів перевищує 70 років.
Поєднання генетичної схильності та неадекватного способу життя підвищує ризик розвитку раку передміхурової залози. Серед іншого, важливий вплив на підвищення вірогідності раку простати має неповноцінна дієта з низьким вмістом овочів та фруктів. До факторів ризику раку передміхурової залози відносяться зловживання алкоголем, куріння та часті запальні процеси у людей з нерегульованим статевим життям.
Більшість сучасних визначень стадії раку простати проводиться з використанням системи, відомої як TNM.
Переважно, для визначення стадії раку передміхурової залози проводять різні клінічні та візуалізуючі тести. Класифікація використовується для визначення можливих варіантів лікування, а також для визначення загальної прогностичної категорії.
Процес стадіювання раку передміхурової залози за TNM заснований на трьох основних критеріях: розмір пухлини, інфекція лімфатичних вузлів та наявність метастатичних пухлин. Крім того, шкала TNM враховує інший інструмент оцінки, за шкалою Глісона, який вимірює, наскільки інфікована тканина передміхурової залози схожа на нормальну тканину. TNM стадіювання раку простати розбиває результати на чотири категорії, відомі як стадії I-IV. Зазвичай, пацієнти зі стадією I мають дуже маленьку первинну пухлину, відсутність ознак поширення лімфатичних вузлів, відсутність ознак метастазування та низький бал за шкалою Глісону. Навпаки, у пацієнтів на стадії IV спостерігається поширення пухлини на прилеглі органи, ознаки інфекції лімфатичних вузлів, деякі ознаки метастазування та висока оцінка за шкалою Глісону.
Результати тестів визначення стадії раку передміхурової залози дозволяють лікарям призначити найкращий курс лікування.
Сьогодні вирішальним фактором при виборі протипухлинного лікування у цієї категорії хворих є безпека терапії та зниження ризику ускладнень.
Лікування раку простати в залежності від стадії захворювання включає:
- простатектомія, яка передбачає видалення самої простати або видалення передміхурової залози та оточуючих її тканин (радикальна простатектомія);
- два види променевої терапії: внутрішня променева терапія (брахітерапія), при якій радіоізотоп хірургічним шляхом вводиться всередину передміхурової залози, та зовнішня променева терапія, при якій ракові клітини опромінюються із зовнішніх полів;
- гормональна терапія, заснована на зниженні дії чоловічих гормонів на передміхурову залозу та створенні андрогенної блокади;
- інші (експериментальні) методи лікування раку передміхурової залози, такі як: кріохірургія, високоінтенсивне сфокусоване ультразвукове лікування та лікування нано-ножем.
Найефективніший спосіб радикально і назавжди вилікувати рак передміхурової залози – швидко діагностувати захворювання та розпочати лікування на ранній стадії розвитку раку.
На всіх етапах боротьби із захворюванням передміхурової залози в комплексі з іншими методами рекомендується використовувати вітамінні біодобавки.
За хімічною структурою такі засоби мають дуже просту будову. Це низькомолекулярні сполуки органічного типу. Для людини вони потрібні як складова частина їжі. Майже всі вітаміни не синтезуються самим організмом, тому можуть потрапляти до нього лише з їжею.
Користь добавок полягає в наступному:
- збільшують працездатність;
- підвищують стійкість до різних інфекцій;
- посилюють витривалість організму;
- сприяють правильному обміну речовин;
- нормалізують роботу імунної системи.
Вітаміни при онкології мають особливо важливе значення. Ці речовини підвищують захисні сили організму, активізують відновлювальні процеси, зміцнюють імунітет, який ослаблений внаслідок проходження курсу променевої чи хіміотерапії. Ще вони допоможуть зменшити побічні ефекти від лікування.
БАДи при раку простати приймають лише за погодженням з лікарем, оскільки деякі з них можуть стимулювати зростання пухлини, а також знижувати ефективність основних лікарських засобів.
Компанії «Елемент Здоров’я» пропонує як допоміжний засіб у комплексній терапії та для профілактики при ризику раку передміхурової залози Ilive® (Айлів) – комплекс низькомолекулярних біологічно активних метаболітів Bacillus subtilis штаму IBM B-7321, які включають: фенгіцини; полілізин; олігопептиди, нуклеотиди, амінокислоти.
Ilive® сприяє загальному зміцненню організму, підвищенню імунітету під час хіміотерапії, променевої терапії до та після оперативних втручань. Знижують ризик розвитку захворювання при високому рівні онкозастереження.
Ilive® пройшов усі необхідні клінічні, лабораторні дослідження та визнані ефективними та безпечними. Засіб має сертифікацію та супроводжується всією необхідною дозвільною документацією.
Ilive® можна приймати дорослим та дітям з 12 років по 2 капсули на добу за 30 хвилин до їжі або прийому лікарських засобів протягом 20 днів. Курс повторюють після 10-денної перерви. Рекомендована кількість курсів – 6 на рік. В інших випадках терміни та кратність застосування необхідно погоджувати з лікарем індивідуально.
Список літератури:
- Трапезников М.М., Шайн А.А. Навчальний посібник «Онкологія» для студентів медичних вузів, 1992;
- Білинський Б.Т., Володько Н.А. Онкологія, 2004;
- Волгарев М. Н., Тутельян В. А., Батурин А. К. «Биологически активные добавки — нутрицевтики и их использование с профилактической и лечебной целью при наиболее распространенных заболеваниях», 1997.