Рак молочної залози (РМЗ) – займає перше місце за поширеністю серед онкологічних захворювань. Щорічно він вражає понад 1,5 мільйона жінок у світі.
Як і інші онкологічні захворювання, рак молочної залози розвивається в результаті неконтрольованого ділення і зростання злоякісних клітин. Вони послаблюють організм та отруюють його продуктами своєї життєдіяльності приводячи до виникнення супутніх порушень.
Фактори розвитку раку молочної залози
Ризик розвитку раку молочної залози збільшується під впливом багатьох чинників. На жаль, на деякі з них вплинути неможливо:
- генетичний фактор;
- ранній початок менструації;
- пізня менопауза;
- висока щільність тканини молочної залози.
При цьому існують так звані модифікуються фактори ризику, до яких відносяться:
- ожиріння, особливо після настання менопаузи;
- використання менопаузальної гормональної терапії;
- вживання алкоголю;
- сильні стреси;
- брак фізичної активності і тощо.
Рак грудей умовно розділяють на неінвазивний та інвазивний. У першому випадку процес не виходить за межі молочних проток або часточок. При інвазивному раку – процес поширюється в навколишні тканини. У більшості випадків пухлина розвивається в протоках або частках.
Стадії злоякісної пухлини молочних залоз
Виділяють кілька стадій захворювання:
0 стадія – первинна пухлина не виявлена, або вона не може бути оцінена.
1 стадія – пухлина не більше 2 см в діаметрі, лімфатичні вузли в пахвовій западині не уражені, метастази відсутні.
2 стадія – пухлинний вузол може досягати 5 см в діаметрі, ураження лімфовузлів носить поодинокий характер, віддалені метастази не спостерігаються.
3 стадія – злоякісна пухлина молочної залози більше 5 см в діаметрі, з явним і значним ураженням лімфатичних вузлів. Метастази в нерухомих пахвових лімфатичних вузлах.
4 стадія – пухлина будь-якого розміру. Ключова ознака – метастази вражають печінку, легені, кістки, головний мозок.
Методи лікування раку молочної залози
Для лікування раку молочної залози застосовують комплекс різних методів. Їх комбінація для кожного пацієнта підбирається індивідуально.
Основним методом лікування при пухлинах грудей є хірургічна операція. Її мета – видалення пухлинних тканин і уражених лімфатичних вузлів. Тип операції буде залежати від стадії захворювання.
Найчастіше після хірургічного лікування використовують променеву терапію, з метою запобігання повторного розвитку процесу. Її можуть проводити до операції, щоб зменшити розміри пухлини. Також може використовуватися як самостійний метод лікування, якщо хірургічне втручання з певних причин неможливо.
Хіміотерапевтичний метод, поряд з хірургічним, є одним з основних в лікуванні раку молочної залози. Він націлений як на знищення присутніх в організмі злоякісних клітин, так і на запобігання повторного розвитку пухлини. Вибір схеми лікування буде залежати від типу пухлини та інших факторів в анамнезі пацієнта.
Гормональна терапія застосовується, якщо пухлина гормонозалежна. До 70% випадків зростання пухлини молочної залози стимулюється статевими гормонами. Гормонально залежні пухлини здебільше виникають у жінок похилого віку. Для лікування використовують антиестрогени.
Застосування БАДів при раку молочної залози
Дані статистики онкологічних захворювань вказують на те, що фахівцям вдається протистояти цьому страшному захворюванню. На сьогодні залишається актуальною первинна профілактика раку. Повноцінне харчування, помірні регулярні фізичні навантаження, мінімізація стресових ситуацій, відсутність шкідливих звичок та застосування БАДів для профілактики раку молочної залози – складають половину успіху.
Суть профілактики раку – забезпечення здоров’я факторами захисту. В цьому відношенні одним із дієвих заходів є використання біологічно активних добавок, які показані лікарями-онкологами як допоміжні засоби. БАДи для лікування раку молочної залози доповнюють медикаментозне призначення.
Для корекції імунозахисних функцій організму і боротьби з розвитком злоякісної пухлини молочної залози сьогодні актуальними є БАДи, до складу яких входять антиоксиданти. Оскільки саме вони нейтралізують вільні радикали, які стимулюють трансформацію на клітинному рівні.
Тому біологічно активні добавки можуть застосовуватися не тільки в якості профілактичних засобів, а й в комплексній терапії раку молочної залози на початковій стадії та в період реабілітації пацієнтів, під час і після проходження курсів хіміо- і променевої терапії.
БАДи для лікування раку молочної залози підвищують:
- активність імунного захисту на початкових стадія
- знижують надмірну активність імунної системи після отримання хіміопрепаратів та променевої терапії;
- активують процеси кровотворення і відновлення клітин печінки;
- знижують токсичну дію лікарських засобів на слизові, внутрішні органи, ЦНС, шкірні покриви;
- покращують якість життя пацієнта.
Незважаючи на безліч позитивних моментів, БАДи при раку молочної залози повинні призначатися лікарем індивідуально, оскільки в деяких випадках вони можуть надати прямо протилежний ефект і спровокувати рецидив злоякісної пухлини.
Які біодобавки при лікуванні раку молочної залози ми пропонуємо?
Компанія «Елемент Здоров’я» пропонує тільки високоякісні продукти. Ilive® та Ilive Prevent® – натуральні біологічно активні добавки при лікуванні раку молочної залози, пройшли лабораторні та клінічні дослідження, сертифіковані і супроводжуються всією необхідною дозвільною документацією.
Діюча речовина Ilive® (Айлів) та Ilive Prevent® (Айлів ПРЕВЕНТ) активні речовини: комплекс низькомолекулярних біологічно активних сполук, отриманих з Bacillus subtilis штаму ІВМ В-7321, які включають ліпопептиди: сурфактіни, фенгіціни, ітуріни, курстакін ; бактеріоцини; полілізину; олігопептиди, нуклеотиди, амінокислоти.
Ліпопептиди Bacillus subtilis уповільнюють різноманітні сигнальні шляхи, відповідальні за розвиток раку, включаючи індукцію накопичення РФК (реактивних форм кисню) і запуск самознищення ракової клітини.
Ilive® і Ilive Prevent® сприяють загальному зміцненню організму, підвищенню імунітету під час хіміотерапії, променевої терапії, до та після оперативних втручань. Знижують ризик розвитку захворювання при високому рівні онконастороженості.
Призначають засоби дорослим і дітям з 12 років по дві капсули на добу за 30 хвилин до їжі або прийому лікарських засобів протягом 20 днів. Курс повторюють після 10-денної перерви. Рекомендована кількість курсів – 6 разів на рік. У певних випадках терміни і кратність застосування необхідно погоджувати з лікарем індивідуально.